Aktualności
Młodzi ilustratorzy
Jak lepiej zapamiętać treść lektury? Wykonać np. okładkę książki. Kreatywnie, z własnym pomysłem uczniowie kl. 7a podczas lekcji języka polskiego zostali ilustratorami okładek do II cz. "Dziadów" Adama Mickiewicza.
Graficzne przedstawienie treści lektury to dobry pomysł na lepsze jej zapamiętanie.
Przedświąteczne warsztaty florystyczne
1Warsztaty florystyczne działają motywacyjnie
i terapeutycznie. Uczymy się precyzji i cierpliwości, otwieramy się, inspirujemy i pobudzamy kreatywność.
Ponadto działamy w szczytnym celu, niesiemy dobro.
Dziś swój wolny czas, mikołajkowo poświęciła nam Pani Dorotka - znakomita florystka, która pokazała uczniom swój warsztat pracy i wielką pasję.
Konkurs "Literatura i Dzieci"
W poniedziałek 25.X.2024r. w Przemyślu odbyły się rejonowe eliminacje konkursu recytatorskiego "Literatura i Dzieci" pod hasłem skrzaty, elfy, krasnoludki.
Jesteśmy dumni, bo naszą szkołę reprezentowalo 7 uczniów z klasy III a: Aleksandra Cichoń, Lena Kubisz, Laura Koprowicz, Michał Kryjomski, Weronika Kukla, Miłosz Kwoka i Marcelina Wojtuś. Wszystkich uczniów przygotowywała p. Danuta Młynarska -Kroczek.
Andrzejki w SP6
4Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.
Andrzejkowe zabawy w klasach 0-8
Więcej zdjęć na fb
Przedświąteczne warsztaty
Reniferki, bałwanki i Mikołaje na przepięknych, zaczarowanych i świątecznych już warsztatach z bardzo kreatywnym panem Marcinem
Figle- Migle i nasze piękne kubeczki
Dziękujemy
Powoli wciągamy się w magię świąt...
Brawo uczniowie zeróweczki, 1b i 2a
Śledztwo katyńskie - warsztaty
Trudna historia Katynia w warsztatach historycznych pt. "Śledztwo katyńskie" dla uczniów klas 7 i 8 niezwykle mądrze i ciekawe opowiedziana i przedstawiona przez Panią Katarzynę Kyc- specjalistę Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie.
GORĄCO DZIĘKUJEMY
O Katyniu MY WSZYSCY mamy obowiązek pamiętać
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
W piątek, 15 listopada 2024r. społeczność naszej szkoły wzięła udział w obchodach
XIV Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Motto święta to: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. W związku z tym wybrani uczniowie sprawdzali poprawność udzielonych odpowiedzi przez nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców.
Projekt edukacyjny "Maski greckie"
Projekt edukacyjny MASKI GRECKIE z historii w klasie 5a.
Szukaliśmy odpowiedzi na nurtujące Nas pytania, ale przede wszystkim świetnie się bawiliśmy...
a tylko przy okazji uczyliśmy się
Kiedy i jak powstał teatr grecki?
Jak wyglądał teatr?
Ilu było aktorów i jakie sztuki grano?
Czy kobiety mogły być aktorkami?
Konkurs na najpiękniejszy różaniec
Przez Maryję do Jezusa
W październiku – miesiącu poświęconym modlitwie różańcowej, zalecanej wielokrotnie przez Maryję, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkolnym konkursie na MARYJNY RÓŻANIEC.
Prace przygotowywane często w gronie rodzinnym przyniosło do szkoły ponad 30 uczniów. Były one niepowtarzalne, podziwiać można je było na pierwszym piętrze naszej szkoły.
Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
"Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."
Uroczysta Akademia z Okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Niech świat dobrze zapamięta, dla Nas POLSKA to rzecz święta!
Podsumowanie Tygodnia dla zdrowia
Jabłko - zdrowie w każdym kęsie...
W dniach od 4 do 8 listopada 2024 roku w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień dla Zdrowia , w ramach którego podejmowane były różnorodne działania mające na celu promowanie zdrowego stylu życia. Wszystkie klasy wraz z wychowawcami poprzez śpiew, taniec i prezentacje swojej wiedzy o jabłku i jego właściwościach podsumowali ten tydzień na uroczystym apelu. Tydzień Zdrowia obfitował w liczne atrakcje. Wszyscy się angażowali i byli aktywni we wszystkich działaniach. Za rok to powtórzymy
Lekcja historii z komiksem w tle
Komiksy - mimo, iż wyglądają niepozornie to świetnie opowiadają historię, rozwijają wyobraźnię i poprawiają zapamiętywanie.
Połączenie zabawy i głębokich tematów sprawia, że są one bardziej przyswajalne, a obraz mówi więcej niż tysiąc słów. I to jest właśnie magia komiksów.
Tym razem powstanie listopadowe i kluczowe pytania, na które szukali odpowiedzi uczniowie klasy 7a na lekcji historii...
Nie zgubić talentu
Rewelacja SZYMON KUKLA
W uznaniu wybitnych osiągnięć artystycznych Szymon -uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej w Jarosławiu otrzymał Stypendium Województwa Podkarpackiego w ramach realizacji Programu wspierania młodzieży uzdolnionej "Nie zgubić talentu".
Nagrodę dla Szymona ufundowała również Rada Rodziców Naszej Szkoły
Wystawa emocji
Miłość, gniew, podziw, rozpacz, znudzenie, zadowolenie, cierpienie, nieśmiałość, radość to emocje, które towarzyszą nam przez całe życie...
"Niewerbalna komunikacja - Energia" wystawa Anny Drąg absolwentki Jarosławskiego Liceum Sztuk Plastycznych pozwala nam wejrzeć w głąb siebie i dostrzec te wszystkie emocje. Ta wystawa, to prawdziwa kopalnia informacji nie tylko o sposobie postrzegania siebie, ale i innych Dziękujemy Uczniowie klasy 6a i 7a wraz z wychowawcami
Spotkanie z poetą jarosławskim
Wspaniały, twórczy i niepowtarzalny!!! I to jeszcze Nasz Jarosławski!!!
Krzysztof Kubaszek - poeta, nauczyciel, autor zbiorów poetyckich, opowiadań dla dzieci i młodzieży był dzisiaj gościem uczniów klasy 1b
Niezapomniane, twórcze spotkanie a humor i charyzma poety przyprawiają o zawrót głowy.
Obiecujemy jak najszybciej nauczyć się wszystkich literek, by móc przeczytać wszystkie Pana wiersze!
"W ŚWIECIE DZIECIĘCYCH MARZEŃ"
Mamy To!
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły uczestniczyli dzisiaj w rozdaniu nagród w związku z konkursem plastycznym "W ŚWIECIE DZIECIĘCYCH MARZEŃ" organizowanym przez JOKiS.
Mikołaj Dudek z klasy 2A zdobył główną nagrodę natomiast Milena Chrobak z klasy 5a -wyróżnienie. Uczniowie pracowali pod kierunkiem Pani Elżbiety Tomas oraz Pani Małgorzaty Wojciechowskiej.
Powiatowy Konkurs Recytatorski "Jesienne Impresje Artystyczne - Wawrzynek 2024"
Wczoraj 22 listopada 2024 odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski "Jesienne Impresje Artystyczne - Wawrzynek 2024". W konkursie tym licznie udział wzięli uczniowie ze Szkół z całego powiatu. Prezentowane były wiersze o tematyce jesiennej.
Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice z klasy III a : Laura Koprowicz, Aleksandra Cichoń i Weronika Kukla. Uczennice do konkursu przygotowała Pani Danuta Młynarska -Kroczek. Laura Koprowicz i Aleksandra Cichoń exekwo zajęły II miejsce, a Weronika Kukla - wyróżnienie. Gratulujemy bardzo wysokich osiągnięć. Cieszymy się z sukcesu naszej szkoły.
Pasowanie na Ucznia
Dnia 14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci zostały oficjalnie przyjęte do grona uczniów szkoły. Po części artystycznej było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektora Szkoły. Pierwszaki przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla Nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.
Dzień Komisji Edukacji Narodowej
Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy święto KEN. Z tej okazji Pani Danuta Młynarska -Kroczek i uczniowie przygotowali akademie dla uczniów, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły. Do talentów aktorskich naszych uczniów już się przyzwyczailiśmy! Dzieci pięknymi wierszami wyraziły swoje podziękowanie za serce, uśmiech… i przeprosiły za psoty, figle. Piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli i pracowników szkoły od Przewodniczącej Rady Rodziców. Na koniec przemówił Pan Dyrektor, który mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękował zarówno nauczycielom jak i wszystkim pracownikom naszej szkoły za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wielu sił i wytrwałości. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy włączyli się w organizację i przygotowanie tego dnia.
"Mali Einsteini"
W ramach innowacji pedagogicznej "Mali Einsteini" dzieci z oddziału przedszkolnego dowiedziały się jak można nadmuchać balon wykorzystując w tym celu ocet i sodę.
Eksperymenty mają wiele pozytywnych cech, m.in. rozbudzają ciekawość świata i pozwalają dziecku zrozumieć otaczające nas zjawiska. Ich efekty stanowią niejednokrotnie element zaskoczenia.