Aktualności
Nasz nowy Samorząd Uczniowski
Miło nam poinformować, że w skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2024/2025 wchodzą:
Przewodnicząca Justyna Kociuba
Członkowie: Amelia Stęchły, Piotr Dominik, Lena Janczura oraz Martyna Sęga.
Gratulujemy i życzymy dużo wytrwałości w pracy na rzecz naszej szósteczki
Kolejna lekcja historii...
Przepiękna, mądra i inspirująca lekcja historii naszego miasta, miłości, szacunku do tradycji i kultury w wykonaniu KS. MARKA PIEŃKOWSKIEGO
Z Całego Serca DZIĘKUJEMY
Czy wiecie, że portal w Kościele św. Mikołaja jest najcenniejszym zabytkiem architektonicznym w Jarosławiu... pięknym, tajemniczym i z ciekawą historią?
Lekcja Doradztwa Zawodowego
Czym zajmuje się radny i rada miasta?
Jakie są ich kompetencje?
Czy podejmowanie decyzji w imieniu mieszkańców jest stresujące?
Które z decyzji są i były najtrudniejsze?
Na te i inne pytania odpowiadała podczas lekcji w ramach doradztwa zawodowego Pani Dorota Batiuk -Jankiewicz- radna drugiej kadencji. Dziękujemy
Dzień Pachnącego Ciasta i Gorącej Czekolady
Jak powszechnie wiadomo domowe wypieki nie zawierają kalorii I tego się trzymaliśmy
"Dzień pachnącego ciasta i gorącej czekolady" - słodki, niebiański i absolutnie nietuczący.
Gorąco WAM WSZYSTKIM dziękujemy, szczególnie Kochanym Rodzicom a kwota 506 zł przybliży Nas do spełnienia marzenia o wielkich szachach
Dzień Chłopaka
30 września tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Był to dzień, w którym chłopcy mieli szczególne względy. W naszej szkole, w każdej klasie, dziewczynki pamiętały o swoich kolegach obdarowując ich przeróżnymi upominkami Druga i trzecia klasa z tej okazji wybrały się do kina
Wszystkim naszym chłopakom życzymy, aby wszystkie fajne dni w żółwim tempie upływały, by co dzień uśmiechał się do Was świat cały. By nigdy nie było porannej pobudki i wiał wiatr specjalny, co rozwiewa smutki
5 edycja Międzyszkolnego Turnieju Piłki Nożnej im. Burmistrza Jerzego Matusza
W tym roku w zawodach wzięło udział 8 drużyn z jarosławskich szkół podstawowych.
Tytuł NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA FAIR PLAY zdobył Tomasz Konieczny
Europejski Dzień Języków
#PonadnarodowaMobilnoscUczniow
Dzień Języków obchodzony jest 26 września już od 23 lat. Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej, która stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami.
Festiwal z Sercem im. Anny Jenke
22 września odbył się I Festiwal z Sercem im. Anny Jenke na terenie Jarosławskiego Opactwa, którego organizatorem było Stowarzyszenie i Rozwój Sportowy miasta Jarosławia.
Wydarzenie skierowane było do dzieci i młodzieży z naszego miasta. Udział w festiwalu podjęło kilka szkół,w tym liczna grupa uczniów z naszej " 6- eczki", która wzięła udział w konkursie " Mam talent" w kategorii recytacja i piosenka poświęcona tematycznie życiu i działalności Anny Jenke. Uczniowie z klasy III a w składzie Laura Koprowicz, Weronika Kukla, Lena Kubisz, Aleksandra Cichoń, Michał Kryjomski, Miłosz Kwoka i Marcelina Wojtuś zaprezentowali się pięknie pod względem wokalnym piosenką autorstwa D. Młynarskiej - Kroczek pt. " Jesteś naszym wspomnieniem"- muzyka A. Kroczek. W kategorii recytacja wystąpiły: Laura Koprowicz, Lena Kubisz i Amelia Stęchły. Uczennice naszej szkoły znakomicie zaprezentowały swój talent
"Uzależnienia to nie nasze klimaty"
Dzisiaj uczniowie klasy VIII wraz z opiekunami Barbarą Mikutą i Anną Gross udali się na konferencję w PANS w Jarosławiu. Spotkanie miało na celu propagowanie wśród młodych ludzi idei życia w trzeźwości, bez użycia środków psychoaktywnych.
Organizatorami całego wydarzenia było Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia.
Uczeń bezpieczny na drodze
W naszej szkole kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W związku z tym nasi uczniowie spotkali się z policjantem Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu Mieli oni okazję porozmawiać z nim o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem oraz samochodemPodczas rozmowy dzieci bezbłędnie powtórzyły numery alarmowe do służb ratunkowych, oraz w praktyczny sposób uczyli się jak udzielić pierwszej pomocy. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.
Wielkie sprzątanie świata
W dniach 20-22 września przypada 31. Finał Ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata.
Oczywiście Uczniowie Naszej Szósteczki również zaangażowali się w porządkowanie Naszej Planety. Tegoroczne hasło kampanii brzmi : „Na straży Czystej Ziemi. Od 1994 roku.”
Akcja „Sprzątanie Świata” to coś znacznie więcej niż coroczne oczyszczanie okolicy z odpadów. Najważniejszym jej aspektem jest poszerzenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Biorąc udział w wydarzeniu, każdy ma szansę zobaczyć na własne oczy skutki braku poszanowania środowiska
Żywa lekcja historii
Niezapomniana, wzruszająca, pełna wiedzy i refleksji żywa lekcja historii z Panem Eugeniuszem Kinaszem - Sybirakiem.
Te ciężkie wspomnienia i sukienka Mamy Pana Eugeniusza pamiętająca te okrutne czasy wywarła na Nas niesamowite, porażające wrażenie.
Ta lekcja to świadectwo Naszej pamięci o tragicznych losach tysięcy Polaków, którzy trafiali na "nieludzką ziemię"... OBIECUJEMY, że ta pamięć nie zginie, chcemy i będziemy ją pielęgnować i przekazywać.
Obchody Dnia Sybiraka
Sejm, w celu upamiętnienia tragicznych wydarzeń, ustanowił 17 września – rocznicę agresji sowieckiej na Polskę z 1939 roku – Dniem Sybiraka.
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oddaje hołd wszystkim Polakom zesłanym na Syberię, inne tereny Rosji i Związku Sowieckiego.
PAMIĘTAMY!
Narodowe czytanie 2024
Czytanie jest fascynujące!
Przekonali się o tym uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły, którzy uczestniczyli w dniu 12 września 2024r. w Narodowym Czytaniu dramatu J. Słowackiego "Kordian".
Tekst niewątpliwie trudny w zrozumieniu, jednak wprowadzenie w atmosferę dzieła, pozwoliło na wyjaśnienie jego treści. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w czytanie fragmentów, Panu Dyrektorowi, który również czytał i był razem z nami oraz polonistkom, które przygotowały spotkanie z tekstem J. Słowackiego - paniom Joannie Niemczyk i Barbarze Mikucie.
85 rocznica wybuchu II Wojny Światowej
1 września godz. 4.45 pod pomnikiem Walk i Męczeństwa by oddać hołd Bohaterom, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę w 85. Rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej.
W imieniu całej Społeczności Szkolnej Nasi nowi Sztandarowi:
Bartosz Brodowicz
Justyna Kociuba
Julia Król
Natalia Stepanko
Aleksandra Mazurkiewicz
Jakże byłoby pięknie...
Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego człowieka".
Nasi kochani, empatyczni i o wielkim sercu Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice dziś uczynili ten dzień piękniejszym, jaśniejszym, lepszym...to dla Pani, Pani Kasiu, chcemy wesprzeć Pani leczenie..Wierzymy, że będzie dobrzeAkcja charytatywna Szkolnego Koła Wolontariatu i pachnące, twórcze, kolorowe warsztaty mydełkowe z niezwykle zdolną Panią Dominiką Garncarską...słoneczny, magiczny i dobry czas...
Walentynki
Walentynkowy nastrój w oddziale przedszkolnym.
Walentynki
"Jedno jest tylko w życiu szczęście kochać i być kochanym”.
Eksperymentujemy z różnymi metodami...
Eksperymentujemy z różnymi metodami, aby zainteresować uczniów i sprawić, by nauka była bardziej interaktywna i angażująca. Wyrażamy uznanie i doceniamy postępy, nawet jeśli są małe... Bo wiemy, że to buduje pewność siebie i motywuje do dalszej pracy.
Projekt "średniowieczne zamki" z historii w klasie 4a. Jak wyglądały zamki, jaką funkcję pełniły, kto w nich mieszkał, jak wyglądało życie na zamku, kim byli rycerze...na te i inne pytania szukali odpowiedzi ciekawscy uczniowie Pracując w grupach uczniowie świetnie się bawią i nawiązują relacje między sobą, mają poczucie przynależności do grupy - wspólne wykonywanie zadań to również wzajemne wsparcie w trudnościach i umiejętność słuchania siebie nawzajem. Brawo